Herci

0

Eva Židlíková

Skvělá komediální herečka, která svou první velkou hereckou příležitost dostala v brněnském divadelním souboru AMADIS – v crazy komedii „Bez předsudků“. Ta nastartovala její strmý herecký vzestup a již zhruba 10 let patří nejen ke stabilním oporám tohoto souboru, ale kromě divadelních prken se objevuje i v televizních pořadech.

Kromě komediálních poloh, na které se typově hodí asi nejvíce, je dokonalou volbou i pro dětské představení, protože má doma malého synka, takže moc dobře ví, jakým způsobem je děti dobré bavit.

 

Josef Širhal

Herec, producent a režisér. Oficiálním povoláním je překladatel a tlumočník z anglického jazyka. V letech 1996–2001 napsal zhruba 500 překladů dialogů pro TV a film (včetně adaptací divadelních her) a v nedávné době publikoval i překlady divadelních her. V letech 2007, 2008 a 2011 se navíc dostal mezi 30 nejoblíbenějších brněnských herců v anketě Brno Top 100 – Kdo hýbe Brnem.

V posledních letech se pravidelně objevuje i na televizních obrazovkách – jednak v televizních seriálech („Ordinace v růžové zahradě 2“, „Hořící keř“), ale také jako hokejový komentátor v přímých přenosech z Tipsport Extraligy.

Také on má doma malé děti (a to hned dvě), takže z vlastní zkušenosti dokáže vymýšlet způsoby, jak děti pobavit.